Kalajoen piirikonferenssiin ilmoittautuneet  

13.5.2010 mennessä:

yht. 190

 

                                                                                                                                                                                        rotary         seuralainen

Dundalk, D1160               Berkery Gay

x

 

                                       Berkley Mary

 

x

 Malmö-Limhamn, D2390   Mazetti-Nissen Leif

x

 

                                       Mazetti-Nissen Lena

 

x

Lögstör, D1440                 Holm Jensen Jens

x

 

Pune Parvati, D3130         Borate Madhav

x

 

                                       Borate Meena

 

x

Jurva, D1380                    Koskinen Pekka

x

 

Jurva                               Koskinen Eevamaija

 

x

Lempäälä,D1390              Kalliomäki Markku

x

 

Lempäälä                         Kalliomäki Eeva-Liisa

 

x

Falun Kopparvägen           Åsebol Ann-Britt

x

 

Raisio, D141                    Muinonen Risto

x

 

Raisio                             Muinonen Tuula

 

x

Pori Meri-Pori, D1410       Lovén Tauno

x

 

Pori Meri-Pori                  Lovén Aulikki

 

x

Äänekoski, D1390            Fredriksson Lars-Olof

x

 

Äänekoski                       Fredriksson Nina

 

x

Oulu                                Hannila Jussi

        x

 

Oulu                                Hannila Leila

 

x

Oulu                                Suhonen Seppo

x

 

Oulu                                Suhonen Sirpa

 

x

Oulu                                Sipilä Heikki

x

 

Oulu                                Sipilä Outi

 

x

Oulu                                Heikkinen Matti

x

 

Oulu                                Heikkinen Marja-Liisa

 

x

Oulu                                Koskela Erkki

x

 

Oulu                                Kinnunen Jorma

x

 

Oulu                                Kinnunen Kaisu

 

x

Oulu                                Saarenpää Ensio

x

 

Oulu                                Ruokolainen Hannu

x

 

Oulu                                Ruokolainen Marja-Liisa

 

x

Oulu                                Isohanni Matti

x

Oulun Tulli                       Risteli Juha

x

 

Oulun Tulli                       Hakola Sakari

x

 

Oulun Tulli                       Hakola Arja

 

x

Oulun Tulli                       Oikarinen Aarne

x

 

Oulun Tulli                       Oikarinen Heljä

 

x

Merikoski Oulu                 Levo Timo

x

Merikoski Oulu                 Levo Mirja

x

Oulu Eteläinen                 Isoluoma Toni

x

 

Oulu International             Nevala Kalevi

x

 

Oulun Tulli                       Nevala Ulla

 

x

Oulu International             Merikanto Jukka

x

 

Tuira                               Salumäki Heikki

x

 

Tuira                               Tervo Arja

 

x

Tuira                               Antikainen Matti

x

 

Tuira                               Lähdesmäki Hannu

x

 

Tuira                               Lähdesmäki Liisa

 

x

Tuira                               Vornanen Erkki

x

Tuira                               Vornanen Leena
Tuira                               Pesu Matti
Tuira                               Hakala Hannele

 

x

Oulu City                         Tapanila Tuomo

x

 

Oulu City                         Tapanila Pirjo

 

x

Oulu City                         Isoluoma Pirjo

x

 

Oulun Pohjoinen               Risteli Leila

x

 

Oulun Pohjoinen               Merikanto Katariina

x

 

Oulun Pohjoinen               Saarenpää Raili
Meri-Oulu                              Lahtinen Olli

x

 

Rovaniemi                        Ylitolonen Sakari

x

 

Rovaniemi                        Väistö Eila

 

x

Rovaniemi                        Vaajoensuu Olli-Pekka

x

 

Rovaniemi                        Jutila Juhani

x

 

Rovaniemi Napapiiri           Lehtonen Kimmo

x

 

Rovaniemi Napapiiri           Lehtonen Johanna

 

x

Kajaani                            Enroth Paavo

x

 

Kajaani                            Mäkitupa Minna

 

x

Kajaani Elijas                   Kenola Pasi

x

 

Kajaani Elijas                   Karjalainen Arto

x

 

Tornio                              Honkola Veli

x

 

Tornio                              Heikka-Honkola Sirpa

 

x

Tornio                              Blomqvist Seppo

x

Tornio                              Blomqvist Tellervo

x

Tornio                              Suopajärvi Pekka
Tornio                              Meriläinen Juha
Kemi                               Ahonen Olli
Kemi                               Rantamaa Matti

x

Meri-Kemi                        Taanila Juha

x

Meri-Kemi                        Taanila Hanna-Kaisa

x

Raahe                              Honkala Virpi

x

 

Raahe                              Rajaniemi Sauli

x

 

Raahe                              Rajaniemi Sirkka

 

x

Raahe                              Ehrola Esko

x

 

Raahe                              Pesonen-Ehrola Ritva

 

x

Raahe                              Pisilä Erkki

x

Raahe                              Pisilä Riitta-Liisa

x

Raahe                              Mäkinen-Reijasalo Kirsti
Raahe                              Korva Risto
Raahe                              Marja-Leena

 

x

Pietari Brahe                    Honkala Matti

x

 

Pietari Brahe                    Peltoniemi Raino

x

 

Pietari Brahe                    Viirret Marja

 

x

Pietari Brahe                    Ilkko Leo

x

 

Pietari Brahe                    Ilkko Hilkka

 

x

Pietari Brahe                    Sassali Ritva

x

Pietari Brahe                    Sassali Tauno

x

Pietari Brahe                    Grekula Juha

x

Pietari Brahe                    Grekula Tanja

x

Pietari Brahe                    Sivonen Urho

x

Pietari Brahe                    Sivonen Kyllikki

x

Pietari Brahe                    Joensuu Simo
Pietari Brahe                    Mustakallio Anneli

x

Ylivieska                          Halme Jari

x

 

Ylivieska                          Halme Ritva

 

x

Ylivieska                          Matikainen Martti

x

 

Ylivieska                          Vaahtera Markku

x

 

Ylivieska-Jokivarsi             Pesonen Keijo

x

 

Ylivieska-Jokivarsi             Kukkonen Jussi

x

Ylivieska-Jokivarsi             Nurmenniemi Mauri

x

Ylivieska-Jokivarsi             Nurmenniemi Helinä

x

Ylivieska-Jokivarsi             Mäki Risto

x

Ylivieska-Jokivarsi             Mäki Kati

x

Ylivieska-Jokivarsi             Parhiala Marjut

x

Ylivieska-Jokivarsi             Slotte Johan
Ylivieska-Jokivarsi             Kivioja Simo-Pekka

x

Pudasjärvi                        Oravainen Kari

x

 

Pudasjärvi                        Kokko Antero

x

 

Pudasjärvi                        Saarela Reijo

x

 

Pudasjärvi                        Saarela Ritva

 

x

Kuhmo                             Pääkkönen Marko

x

 

Kuhmo                             Pääkkönen Marjut

 

x

Kuhmo                             Komulainen Ritva

x

 

Kuhmo                             Komulainen Eero

 

x

Sotkamo                          Kuronen Erkki

x

Sotkamo                          Kuronen Heli-Maarit

x

Sotkamo                         Sutinen Rauno

x

Sotkamo                         Sutinen Terhi

x

Muhos                             Heino Jouko

x

Muhos                             Pulkka Matti

x

Muhos                             Piirala Juha

x

Muhos                             Piirala Maria
Muhos                             Pietiläinen Pekka

x

Haapavesi                        von Schulmann Ronald

x

 

Haapavesi                        von Schulmann Mirva

 

x

Haapavesi                        Repo Tarja

x

 

Haapavesi                        Jylhä Jyrki

x

Nivala                              Sytelä Heikki

x

 

Nivala                              Sytelä Pirkko

 

x

Kuusamo                         Alatalo Juhani

x

 

Kuusamo                         Alatalo Sisko-Maija

 

x

Pello                               Kurth Paavo

x

Pello                               Kurth Sirkka

x

Oulunsalo-Siivet               Helanen Suvi

x

 

Oulunsalo-Siivet               Puhakka Ari

x

Oulujoki                           Kerttula Kari
Oulainen                                Louhelainen Esko
Oulainen                                Louhelainen Kaisa  

             

 x

Pyhäjärvi                          Rönkkö Esko
Pyhäjärvi                          Rönkkö Kerttu
Kalajoki                           Saari Sauli
Kalajoki                           Saari Kaisa
Kalajoki                           Lahola Tapio
Kalajoki                           Laukkanen Eero
Kalajoki                           Aarnio-Laukkanen Päivi
Kalajoki                           Ojala Timo
Kalajoki                           Ojala Anne
Kalajoki                           Kalaoja Jouko
Kalajoki                           Kalaoja Leena
Kalajoki                           Aksila Petri
Kalajoki                           Siipola Mauri
Kalajoki                           Stolp Jukka
Kalajoki                           Stolp Pirjo
Kalajoki                           Hihnala Raimo
Kalajoki                           Hihnala Marjukka
Kalajoki                           Ainali Jarmo
Kalajoki                           Junnikkala Heikki
Kalajoki                           Junnikkala Leena
Kalajoki                           Saksholm Riku
Kalajoki                           Saksholm Marja
Kalajoki                           Tuomainen Pekka

Oulun Rotaractklubi          Hakola Teemu

 

 

Oulun Rotaractklubi          Dahlström Charlotte

 

 

Oulun Rotaractklubi          Antti Vihavainen

Oulun City                       Saladine Claire, vaihto-opiskelija

 

 

Tuira                               Fivet Adeline, vaihto-opiskelija
                                      Reed Lauren
                                      Covarrubias Ozuna Armando
                                      Kitayama Kaho
                                      Easterbrook Zachary
Oulu                               Kamboj Atishya


GSE D1400                            
                                                  Kurasto Katja
                                                  Liedes Mervi
                                                  Huhtamäki Elina
Meri-Oulu                            Lepojärvi Martti

GSE D9600
                                                 Birks Julia
                                                 Rivera William
                                                Willie Roselyn
                                                Cornish Naomi
Maleny                                 Griffin Angela
                       
        
   
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

 

RI Presidentin edustajan esittely PDG Gay Berkery

       PDG Gay Berkery  ja Mrs. Mary Berkery              

PDG Gay Berkery, syntyisin Corkista, Irlannista työskenteli oikeusistuimen hallintohenkilönä vuodesta 1961 ja hallintojohtajana Dundalkissa vuodesta 1975 aina eläkkeelle jäämiseensä saakka 2001. Hänen puolisonsa Mary on eläkkeellä oleva peruskoulunopettaja ja heillä on kolme aikuista lasta.

Gay kutsuttiin Dundalkin rotaryklubin jäseneksi 1976 ja hän palveli piirin 1160 kuvernöörinä 1996-97.  Piiri kattaa koko Irlannin.  Hän oli piirinsä COL-edustaja 2001.

Rotarytoiminnan lisäksi Gay on kiinnostunut urheilusta ja matkailusta. Hän pelaa golfia ja seuraa Gaelilaiskisoja, jalkapalloa ja rugbya.

PDG Gay Berkery, born in Cork, Ireland, worked as Courts Registrar since 1961 and as Chief Registrar in Dundalk since 1975 until retirement in 2001.  His spouse Mary is a retired primary teacher and they have three adult children.

Gay was invited to join the Rotary Club of Dundalk in 1976 and served as Governor of District 1160 in 1996-97.  D 1160 comprises the whole of Ireland.  He represented D 1160 at the Council on Legislation in 2001.

In addition to Rotary activity Gay is interested in sport and travel.  He plays golf and is a follower of Gaelic games, soccer and rugby.