Kalajoen piirikonferenssiin ilmoittautuneet  

26.4.2010 mennessä:

yht. 148

 

                                                                                                                                                                                        rotary         seuralainen

                                       Berkery Gay

x

 

                                       Berkley Mary

 

x

                                       Mazetti-Nissen Leif

x

 

                                       Mazetti-Nissen Lena

 

x

                                       Holm Jensen Jens

x

 

                                       Borate Madhav

x

 

                                       Borate Meena

 

x

Jurva                                Koskinen Pekka

x

 

Jurva                                Koskinen Eevamaija

 

x

Raahe                              Honkala Virpi

x

 

Pietari Brahe                    Honkala Matti

x

 

Kuusamo                         Alatalo Juhani

x

 

Kuusamo                         Alatalo Sisko-Maija

 

x

Oulun Pohjoinen               Risteli Leila

x

 

Oulun Tulli                        Risteli Juha

x

 

Kajaani                            Enroth Paavo

x

 

Kajaani                            Enroth Minna

 

x

Oulun Tulli                       Hakola Sakari

x

 

Oulun Tulli                       Hakola Arja

 

x

Lempäälä                        Kalliomäki Markku

x

 

Lempäälä                        Kalliomäki Eeva-Liisa

 

x

Falun Kopparvägen          Åseboll Ann-Britt

x

 

Raisio                             Muinonen Risto

x

 

Raisio                             Muinonen Tuula

 

x

Pori Meri-Pori                  Lovén Tauno

x

 

Pori Meri-Pori                  Lovén Aulikki

 

x

Tapiola                           Nummela Heimo

x

 

Tapiola                           Nummela Marja

 

x

Äänekoski                      Fredriksson Lars-Olof

x

 

Äänekoski                      Fredriksson Nina

 

x

Munkkiniemi-Munksnäs   Lahtinen Aatos

x

 

Munkkiniemi-Munksnäs   Lahtinen Sirkka-Liisa

 

x

Pori Karhunpää               Kontula Kari

x

 

Pori Karhunpää               Kontula Maria

 

x

Tuira                               Antikainen Matti

x

 

Oulu                                Hannila Jussi

        x

 

Oulu                                Hannila Leila

 

x

Oulu International             Nevala Kalevi

x

 

Oulu International             Nevala Ulla

 

x

Tornio                              Honkola Veli

x

 

Tornio                              Heikka-Honkola Sirpa

 

x

Oulun Tulli                       Oikarinen Aarne

x

 

Oulun Tulli                       Oikarinen Heljä

 

x

Ylivieska                          Halme Jari

x

 

Ylivieska                          Halme Ritva

 

x

Rovaniemi                        Ylitolonen Sakari

x

 

Rovaniemi                        Väistö Eila

 

x

Ylivieska                          Matikainen Martti

x

 

Tuira                                Salumäki Heikki

x

 

Tuira                                Tervo Arja

 

x

Ylivieska                          Vaahtera Markku

x

 

Kuhmo                             Pääkkönen Marko

x

 

Kuhmo                             Pääkkönen Marjut

 

x

Haapavesi                        von Schulmann Ronald

x

 

Haapavesi                        von Schulmann Mirva

 

x

Oulu City                         Tapanila Tuomo

x

 

Oulu City                         Tapanila Pirjo

 

x

Rotaract                          Dahlström Charlotte

 

 

vaihto-opiskelija                Saladine Claire

 

 

Lempäälä                        Kalliomäki Markku

x

 

Lempäälä                        Kalliomäki Eeva-Liisa

 

x

Oulu Eteläinen                 Isoluoma Toni

x

 

Oulu City                         Isoluoma Pirjo

x

 

Haapavesi                        Repo Tarja

x

 

Raahe                             Rajaniemi Sauli

x

 

Raahe                             Rajaniemi Sirkka

 

x

Oulu                                Suhonen Seppo

x

 

Oulu                                Suhonen Sirpa

 

x

Oulu                                Sipilä Heikki

x

 

Oulu                                Sipilä Outi

 

x

Oulun Pohjoinen               Merikanto Katariina

x

 

Oulu International              Merikanto Jukka

x

 

Oulu                                Heikkinen Matti

x

 

Oulu                                 Heikkinen Marja-Liisa

 

x

Oulu                                Koskela Erkki

x

 

Raahe                              Ehrola Esko

x

 

Raahe                              Pesonen-Ehrola Ritva

 

x

Oulu                                 Kinnunen Jorma

x

 

Oulu                                 Kinnunen Kaisu

 

x

Kuhmo                             Komulainen Ritva

x

 

Kuhmo                             Komulainen Eero

 

x

Rovaniemi                         Jutila Juhani

x

 

Rovaniemi Napapiiri           Lehtonen Kimmo

x

 

Rovaniemi Napapiiri           Lehtonen Johanna

 

x

Rovaniemi                        Vaajoensuu Olli-Pekka

x

 

Oulun Pohjoinen               Saarenpää Raili

x

 

Oulu                                Saarenpää Ensio

x

 

Oulun Rotaractklubi          Hakola Teemu

 

 

Falun Kopparvägen           Åseboll Ann-Britt

x

 

Pudasjärvi                       Oravainen Kari

x

 

Pudasjärvi                       Kokko Antero

x

 

Nivala                              Sytelä Heikki

x

 

Nivala                              Sytelä Pirkko

 

x

Oulunsalo-Siivet               Helanen Suvi

x

 

 Tuira                              Lähdesmäki Reijo

x

 

 Tuira                              Lähdesmäki Liisa

 

x

Pietari Brahe                   Peltoniemi Raino

x

 

Pietari Brahe                   Viirret Marja

 

x

Ylivieska-Jokivarsi            Pesonen Keijo

x

 

Tapiola                           Nummela Heimo

x

 

Tapiola                           Nummela Marja

 

x

Pudasjärvi                       Saarela Reijo

x

 

Pudasjärvi                       Saarela Ritva

 

x

Kajaani Elijas                  Kenola Pasi

x

 

Kajaani Elijas                  Karjalainen Arto

x

 

Oulu                               Ruokolainen Hannu

x

 

Oulu                               Ruokolainen Marja-Liisa

 

x

Oulujoki                          Kerttula Kari

x

 

Pietari Brahe                   Ilkko Leo

x

 

Pietari Brahe                   Ilkko Hilkka

 

x

Sotkamo                         Kuronen Erkki

      x

Sotkamo                         Kuronen Heli-Maarit

x

Sotkamo                         Sutinen Rauno

x

Sotkamo                         Sutinen Terhi

x

Pietari Brahe                   Sassali Ritva

x

Pietari Brahe                   Sassali Tauno

x

Pietari Brahe                   Grekula Juha

x

Pietari Brahe                   Grekula Tanja

x

Haapavesi                       Jylhä Jyrki

x

Oulunsalo-Siivet               Puhakka Ari

x

Tuira                               Vornanen Erkki

x

Tuira                               Vornanen Leena

x

Raahe                             Mäkinen-Reijasalo Kirsti

x

Pello                               Kurth Paavo

x

Pello                               Kurth Sirkka

Merikoski Oulu                Levo Timo

x

Merikoski Oulu                Levo Mirja

x

Muhos                            Heino Jouko

x

Muhos                            Pulkka Matti

x

Muhos                            Piirala Juha

x

Muhos                            Piirala Maria

x

Pietari Brahe                   Sivonen Urho

x

Pietari Brahe                   Sivonen Kyllikki

x

Raahe                             Pisilä Erkki

x

Raahe                             Pisilä Riitta-Liisa

x

Tornio                              Blomqvist Seppo

x

Tornio                              Blomquist Tellervo

x

Pietari Brahe                    Joensuu Simo

x

Ylivieska-Jokivarsi             Kukkonen Jussi

x

Ylivieska-Jokivarsi             Nurmenniemi Mauri

x

Ylivieska-Jokivarsi             Nurmenniemi Helinä

x

Turku                               Slotte Johan

x

Ylivieska-Jokivarsi             Parhiala Marjut

x

Oulu                                Isohanni Matti

x

Ylivieska-Jokivarsi             Mäki Risto

x

Ylivieska-Jokivarsi             Mäki Kati

x

Tornio                              Suopajärvi Pekka

x

Meri-Kemi                        Taanila Juha

x

Meri-Kemi                        Taanila Hanna-Kaisa

x

 

RI Presidentin edustajan esittely PDG Gay Berkery

       PDG Gay Berkery  ja Mrs. Mary Berkery              

PDG Gay Berkery, syntyisin Corkista, Irlannista työskenteli oikeusistuimen hallintohenkilönä vuodesta 1961 ja hallintojohtajana Dundalkissa vuodesta 1975 aina eläkkeelle jäämiseensä saakka 2001. Hänen puolisonsa Mary on eläkkeellä oleva peruskoulunopettaja ja heillä on kolme aikuista lasta.

Gay kutsuttiin Dundalkin rotaryklubin jäseneksi 1976 ja hän palveli piirin 1160 kuvernöörinä 1996-97.  Piiri kattaa koko Irlannin.  Hän oli piirinsä COL-edustaja 2001.

Rotarytoiminnan lisäksi Gay on kiinnostunut urheilusta ja matkailusta. Hän pelaa golfia ja seuraa Gaelilaiskisoja, jalkapalloa ja rugbya.

PDG Gay Berkery, born in Cork, Ireland, worked as Courts Registrar since 1961 and as Chief Registrar in Dundalk since 1975 until retirement in 2001.  His spouse Mary is a retired primary teacher and they have three adult children.

Gay was invited to join the Rotary Club of Dundalk in 1976 and served as Governor of District 1160 in 1996-97.  D 1160 comprises the whole of Ireland.  He represented D 1160 at the Council on Legislation in 2001.

In addition to Rotary activity Gay is interested in sport and travel.  He plays golf and is a follower of Gaelic games, soccer and rugby.